Для майстрів:
Реєстрація | Вхід

Наші користувачі звертаються до нас із запитаннями про відключення аналога. Нижче ми наводимо відповіді на питання, які задають найчастіше.

Що таке аналоговий ефір і чому його відключають?
Аналоговий ефір – це спосіб передачі даних за допомогою аналогового сигналу з використанням наземних передавальних станцій, які поширюють телевізійні програми в аналоговому форматі. Це застаріла і неякісна технологія передачі зображення та звуку. Сучасні цифрові технології дозволяють передавати та приймати значно більшу кількість телеканалів, ніж це дозволяє зробити аналог, до того ж, у значно кращій якості. Рухаючись уперед, Україна взяла на себе зобов’язання перед міжнародними партнерами відмовитися від аналогового ефіру, як це зробили більшість країн світу.
Як дізнатися, чи стосується мене відключення аналогового ефіру?
Якщо Ви не змінювали тип прийому телеканалів у вашому телевізорі останні 10 років, то, з великою ймовірністю, Ви користуєтеся аналоговим ефіром. Це легко перевірити за наступними ознаками
  • Ви користуєтеся звичайною вуличною чи кімнатною антеною
  • Кабель від антени включається безпосередньо в телевізор, а не у тюнер (тюнер – це невелика коробочка, переважно чорного кольору)
  • Ви приймаєте не більше 10-15 телеканалів
Якщо по всіх трьох пунктах ваша відповідь «Так» - ви користувач аналогового ефіру і незабаром можете залишитися без телебачення.
Які інші типи прийому, крім аналогового ефіру, існують в Україні?
Крім аналогового ефіру в Україні існують: кабельний тип прийому, супутниковий, цифровий ефір та інтернет-телебачення. Все це сучасні типи прийому, що забезпечують значно більшу кількість телеканалів у відмінній якості.
Які типи прийому мені доступні?
Це безпосередньо залежить від того, де Ви проживаєте. Якщо Ви проживаєте у селищі міського типу, або селі, то, ймовірно, Вам доступні цифровий ефір чи супутникове телебачення. Якщо Ви проживаєте у місті – то вибір технологій розширюється. Ви можете дізнатися про можливість підключення до кабельних мереж, або інтернет-телебачення за місцем вашого проживання .
Що таке кабельне телебачення?
Кабельне телебачення – це спосіб прийому телеканалів через кабель, що прокладений у вашу квартиру кабельним оператором. Зазвичай кабельний оператор пропонує кілька пакетів програм з різними тарифними планами і Ви маєте можливість обрати той, що підходить саме для Вас. Для підключення кабельного телебачення Вам потрібно звернутися до наявних у Вашому населеному пункті кабельних операторів. Знайти їх Ви можете на нашому сайті, або через мережу Інтернет.
Що таке супутникове телебачення?
супутникове телебачення – це спосіб передачі даних через супутник з подальшим прийомом цифрового сигналу на супутникову антену (тарілку), яка підключена до супутникового тюнеру/сучасного телевізора. Для супутникового прийому характерна велика кількість телеканалів та відмінна якість картинки і звуку. Якщо Ви бажаєте підключитися до супутникового телебачення, Вам потрібно звернутися до одного з двох супутникових операторів, що працюють в Україні: Viasat або XtraTV.
Що таке цифровий ефір?
Цифровий ефір – це спосіб передачі сигналу за допомогою наземних передавальних станцій, які поширюють телевізійні програми в цифровому форматі. При цьому використовується звичайна антена, проте, Вам буде потрібно придбати спеціальний цифровий DVB-T2 тюнер чи мати сучасний телевізор з встроєним блоком УТБ. Придбати його можна у більшості магазинів електроніки, через мережу інтернет, або на ринках.
Що таке інтернет-телебачення?
Інтернет-телебачення – це тип передачі та прийому цифрового сигналу з використанням інтернет протоколів для доставки телевізійних програм. Для підключення інтернет-телебачення Вам потрібно звернутися до наявних у Вашому населеному пункті інтернет-провайдерів, які надають послуги, використовуючи IPTV чи OTT технології. Знайти їх Ви можете на нашому сайті або через мережу Інтернет.